Botanischer Garten Christiansberg 2018
Wojciech Hawryszuk 2018
Botanischer Garten Christiansberg 2018
Wojciech Hawryszuk 2018
Botanischer Garten Christiansberg 2018
Wojciech Hawryszuk 2018
Botanischer Garten Christiansberg 2018
Wojciech Hawryszuk 2018
Botanischer Garten Christiansberg 2018
Wojciech Hawryszuk 2018
Botanischer Garten Christiansberg 2018
Wojciech Hawryszuk 2018

* Kluszczanka polityczna.* Mojaś ty * Sprytny ruch opozycji * Solidarność kastowa * Ślepa kura i ziarno? * Telewizja pozapolityczna * Martwy koń * Edward Ligocki * Słucham * Trzeci bliźniak - czyli jak żyć bez współbraci * Słomiany ogień * Deszcz *  Tak sobie gadam *

Kluszczanka polityczna. W zasadzie do niczego się nie przyda, ale szkoda wylać. W gospodarstwie świniom się do sparzenia ospy (osypki) należy. Polityczna - do czego to odnieść? Gdzie jej szukać - w obozie władzy? - w zasiekach totalnej opozycji, - w pomrukach milczącej większości? Czy kluszczankę pozostawiają nam do spożycia elity polityczne, sami jedząc makarony nawet al dente?

>>>Mojaś ty w całości niezależności sędziowska, sam będę cię hańbił.<<<

Tak marzy Zbigniew Ziobro wg Ludwika Dorna, po wykopaniu prezydenta. 

grudzień 2017

Sprytny ruch opozycji lub też zbieg okoliczności. Ślepa kura i ziarno? Co to było z tym odwołaniem  przemądrzałej ciotki Narodu?

Elity poniosły porażkę z konfrontacji z PIS-em. Pojawiło się nawet 13 rad jak to PIS pokonać. Łatwiej będzie pokonać PIS kiedy będzie już miał elity.

Tak bardzo chcieliśmy mieć normalny kraj. Jarosław z Wrocławia, Ten kraj, jest normalny tak jak i reszta. PIS powinien być ukarany za małostkowość np. ukaranie Owsiaka. Ukarany - za dużo powiedziane, a może to zbyt mało jakieś tam ukaranie PIS; a jeżeli już to jak?

 Słomiany ogień jest krótkotrwały ale jest niesamowicie silny. Antoni Macierewicz (podobno) Wszystko jednak zależy od ilości słomy.

 Zamiast zajmować się PISem trzeba się zająć społeczeństwem.

Jerzy Owsiak ukarany, opinia publiczna chce ukarania raperów i kiboli.

Lewandowski samotny jeździec.

 W mojej pracy towarzyszą mi samotność i poczucie przemijania. Le Roy, obsługa gilotyny

Martwy koń może uciągnąć interes. Śmierć koni , które ciągną biznes ma związek z produkcją hamburgerów. Konie nadmiernie eksplowatowane - szybko ginęły.  Historia Ameryki to historia bezwzględności. Czy dobre zasady mogą być bezwzględne?

 Edward Ligocki, 1970; wpadasz na tę książkę i odkrywasz coś normalnego po polsku. Ważna jest ta polszczyzna, bo ciągle jej brakuje.

Wrócić:

Pleograf - Pruszyński, Galaktyka Gutenberga.

 Ma miejsce w narodzie oddalenie się emocjonalne od elit, z charakterystycznym zetlałym szacunkiem. Już to ze względu na jazgot, i beznadziejnie i urągająco niewielką ilość czasu jaką sprawom społecznym poświęcają politycy i zatrudniani przez nich urzędnicy. Takie są przyczyny.

Jedna partia zniszczyła arystokrację, druga też. Teraz PIS z rozmysłem depcze delikatną ruń demokratyczną. Nie ma argumentów. Sprowadzając walkę do niszczenia wszystkiego co do tej pory wyrosło.

Oddalenie to jedyna metoda zachowania, zbliżenie może oznaczać zwyczajne mordobicie. 

Największym przeciwnikiem współczesnych partyjnych bohaterów jest prawda. Sukces odnoszą ci, którzy potrafią przegrywać i wyciągać wnioski. Jakie wnioski wyciągnął PIS? Prawda nie jest potrzebna. Jakże dziwnie brzmi ta refleksja o wyciąganiu wniosków. Nikt nie był i nie jest na taki sposób prowadzenia polityki przygotowany. PIS również.

W kościele potrzebny jest diabeł i piekło do prowadzenia polityki, a w polityce brak wolnych etatów. I głuchy telefon. To jest bat na niesforne owieczki. 

Należy codziennie,kierować informacje o przyszłym braku tych etatów bezpośrednio do osób łamiących konstytucję. I konsekwencji, a w skrajnych przypadkach o anclu. Czeka was kić i dziary. 

Ale zwycięży solidarność kastowa. Niestety. Choć mówi się chętnie o "polskiej Norymberdze", rozprawie z prezydentem i ludźmi, którzy zniszczyli dotychczasowy system polityczny lub są na najlepszej drodze.

Życie to coś najlepszego co może nas spotkać. Niezależnie od ilości polityki jaka to nasze życie niszczy lub nawet zwyczajnie potrąca w biegu. Cel i kierunek onego ważny specjalnie nie jest.

Oddalanie się ludzi wygląda jak rozwarstwianie się laminatu. Zmienia się jego siła. Łuk czy deska traci wygląd i sprawność.

31 grudnia

Zbyt wiele telewizji w tym roku ale na szczęście pozapolitycznej. Choć był moment, że było dużo polityki. Za mało książek. Za mało rozmów. 

Dziś ksiądz zwrócił nam uwagę, że dajemy zbyt mało pieniędzy. Wg nas ksiądz kupuje zbyt dużo posągów i ma ambicje kupić więcej. Chciał mieć nawet 12 posągów Jana Pawła II. Ja się nie wyśmiewam tylko ostrzegam. 

Słucham Jerzego Miliana, czuję się u siebie. Za chwile zafunduję sobie Kurylewicza. I jeszcze - Kalina w jednej z najładniejszych polskich piosenek "Z kim będzie ci tak źle jak ze mną".

Deszcz popłakuje, ale ja nie będę Mariollo...

Trzeci bliźniak aktywny polityczne. Jak to się dzieje, że nagle ciach i prawie lider ląduje w obozie przeciwnym. Porównanie wytrzymuje jedynie sytuacja piłkarzy, właściwie wszystkich sportowców. Oni zmieniają kluby po to żeby mieć większe osiągnięcia sportowe.

Byli goście, są goście.