Wojciech Hawryszuk - 1953-2020

Myśli przyłapane - cytaty, komentarze, zapiski...

„Wojny Informacyjne” były koncepcją wprowadzoną do Nauki o Końcu przez paranoiczną kulturę z poprzedniego wszechświata. Zakłada się tu złe intencje jednej cywilizacji wobec drugiej, a właściwie wobec wszystkich innych cywilizacji. Taka cywilizacja ksenofobów śle w kosmos na wszelkie mozliwe sposoby gęste pakiety informacyjne. Listy zawierające całe encyklopedie wysokich technologii – tak dobranych i zsekwencjonowanych, by niezależnie od początkowego stanu cywilizacji odbiorców, skoro tylko zaczną wprowadzać u siebie w życie owe technologie, nieuchronnie wpadli w w spiralę zgubnego postępu: ścieżkę takich zmian, z której nie można się cofnąć […] aż wszystkie cywilizacje, które odczytały List , znajdują się w jednym i tym samym punkcie […] gdzie mogą zwinąć się w kłębek i zginąć, zaczadzone własnymi wydzielinami, zagonione na śmierć przez własny postęp.

 

O jednej z czterech przyczyn zagłady cywilizacji. Jacek Dukaj „Córka łupieżcy” marzec – wrzesień 2002

Edukatorzy seksualni dają dzieciom środki na zmianę płci – twierdzi Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak. To jeden z przykładów jednego i drugiego (patrz tytuł). Kolejne wkrótce, opamiętania nie będzie.
To nie jest problem, że nie wie, problem w jego rekomendacji. Kto obywatela Pawlaka Mikołaja polecił obywatelowi Kaczyńskiemu lub Terleckiemu?

Ciekawa sprawa z tą "Czajką". Czy to możliwe, żeby aż tak niefachowa była ta naprawa? Uważam, że ta sprawa jest dla kontrwywiadu. W każdym aspekcie życia społecznego Warszawa może stanowić punkt zapalny i destabilizować politykę. Dlatego każda inwestycja newralgiczna realizowana w tej skali powinna mieć akceptację wszystkich sił politycznych.

Czy mamy prawo do takiego złego słowa - jakkolwiek by nie brzmiało. Nie mamy, wszyscy jako tu jesteśmy. Ważne też nasze słowo o antypisie. Antypis jest podobną sztuczką jak LGBT.
Antypis zbywa milczeniem fakt, że nasz uprzejmy i stateczny już elekt wyciąga rękę. Twierdzi - pan elekt, że to do zgody właśnie rękę wyciąga. Drogi jarząbku, jakrze cię łatwo świrować.

Ekologia indywidualna jest ekologią codzienną, niewymagającą specjalnego wysiłku. Hipokryzja ekologiczna doprowadzi na kraj przepaści lub bankructwa. Żądamy czystego powietrza i jednocześnie żądamy zwiększenia produkcji. Nic gorszego jak ekolodzy drukujący wielkonakładowe ulotki i plakaty.
Pojemniki są rzeczą pożyteczną ale pojemniki jednorazowe, czy jak je tam nazwiemy jednokrotnego użytku to marnotrawstwo. Dla komfortu kota wystarczy karton po pomidorach i kocyk albo jakaś wyblakła derka. Do przechowania ołówków w podróży pojemniki po wapnie elektrolitycznym. Kubełki po twarogu lub kapuście kiszonej mogą służyć do przechowania kasz i płatków, w których, gdy torby są otwarte, chętnie zaglądają spożywcze mole i trzeba wydać ponad stówkę żeby się ich pozbyć.

Jerzy Stuhr jest ofiarą Lutka Danielaka i swojego talentu. Był niezwykle sugestywnym "Wodzirejem". Nie cierpiałem Jerzego Stuhra przez wiele lat, aż do słynnego koncertu podczas festiwalu piosenki w Opolu i piosenki Jonasza Kofty "Śpiewać każdy może". Wtedy to JS, starszy kolega z FAMY, za sprawą tekstu, oddalił się od tej postaci znacząco.