Festiwal Słowian i Wikingów 2 sierpnia 2019
Festiwal Słowian i Wikingów 2 sierpnia 2019
Festiwal Słowian i Wikingów 2 sierpnia 2019
Festiwal Słowian i Wikingów 2 sierpnia 2019
Festiwal Słowian i Wikingów 2 sierpnia 2019
Festiwal Słowian i Wikingów 2 sierpnia 2019

Myśli przyłapane - cytaty, komentarze, zapiski...

Wszyscy tak robili
Marek Kuchciński, zapytany o loty z domu i do domu; w sieci, w telewizji wrzesień 2019

Łódź podwodna jest w pozycji peryskopowej. Możliwa jest obserwacja morza ale łodzi nie widać. Nie ma pana prezesa. Czego jesteś głodny suwerenie, co chciałbyś dostać, na co jeszcze czekasz?
Zniknęły informacje o działalności hotelu na godziny w kamienicy pana Banasia. Czyli nie ma już domu schadzek. W Krakowie wszyscy wszystko wiedzą o wszystkich. Może kto co powie. Domu schadzek nie ma, a przecież działał kilkanaście lat?
Kuria zwolniła niezamężne kobiety. Sugestia lub rekomendacja prezesa znajduje zrozumienie. Polecam „Urząd” Tadeusza Brezy.
Dziś pod adresem pani Lubnauer skierował sejmowy strażnik z 19-to letnim stażem. Polityczne ceneo brzmi: jeżeli od 19 lat pracuje w sejmie, to znaczy że pracował za SLD i PO. I PIS.

Od dłuższego czasu w kościele katolickim wierni modlą się do Michała Archanioła. Brzmi tuż przed 13 października jak modlitwa przedwyborcza.
Piekło nie ma barwy politycznej a ci, którzy mają być strąceni - wręcz przeciwnie. Miecz Archanioła jest bronią obosieczną i dosięgnie diabelskiego pomiotu po obu stronach barykady, a nawet - i przede wszystkim - po trzeciej stronie barykady.

Najtwardsi przeciwnicy będą nadal z nim walczyć, bez względu na to, co zrobi, aby złagodzić krytykę, podczas gdy jego najbardziej zaangażowani zwolennicy będą nadal go bronić, pomimo szkód wyrządzonych przez skorumpowaną mniejszość. To przynajmniej nic nowego.

Hierarchowie milczą, ale milczeć nie będą inni duchowni.
O. PAWEŁ GUŻYŃSKI , 6 września 2019 „Pokutę nakazaną odprawiłem” WP.pl Magazyn

Dziennikarz „Die Welt” przestrzega Polskę. „Walka o reparacje może oznaczać niemieckiego Trumpa”. Co kilka miesięcy polski rząd wraca do tematu reparacji. Tak się stało również przed 80. rocznicą wybuchu wojny. Co o tym sądzą Niemcy? – Nie idźcie tą drogą! – mówi autor „Die Welt”. Przestrzega, że w konsekwencji może nadejść „niemiecki Trump”, który będzie chciał wybudować mur nad Odrą.