- Szczegóły
Co by tu jeszcze?
Szczeciński Festiwal Teatralny „Szekspir w podwórku”
Podwórko szczecińskie kojarzy się z przestrzenią teatru szekspirowskiego. Mieszkańcy siedzący w oknach - z widzami tego - tamtego teatru. To zwykłe szczecińskie podwórko może stać się co jakiś czas teatrem. „Szekspir w podwórku” jest projektem edukacyjnym, integracyjnym i jak też kreującym nowe zdarzenia. Do współpracy zapraszamy liderów – ZWRÓCIMY SIĂŠ Z Tą PROPOZYCJą DO ZAWODOWYCH REżYSERÓW - którzy zbudują kompanię artystyczna działającą w jednym miejscu – w podwórku, a także w mieszkaniach, co by się wiązało z transmisją video na widownię. Liczymy na ścisła, artystyczną, pełną kreacji współpracę mieszkańców i artystów.
- Szczegóły
Skarby, perły i cruisery
Piotr Jania, kiedy dyrektorował marketingowi w Porcie, w związku z pojawieniem się cruiserów w większej, niespotykanej dotąd liczbie, poprosił mnie abym sporządził propozycję atrakcji, które można zaproponować pasażerom z tych wycieczkowych statków. Tak narodziły się opisane poniżej propozycje, pomysły, idee możliwe do zrealizowania. Oczywiście nie z marszu, a raczej po detalicznym przygotowaniu.
- Szczegóły
Z cyklu: Co by tu jeszcze?
Multimedialny Szczeciński
Słownik Biograficzny
Projekt jest adresowany do mieszkańców aktualnych i tych, którzy już nie
mieszkają w mieście oraz właścicieli marek aktualnych i ujmijmy to tak -
"uśpionych", nieobecnych w przestrzeni publicznej i na rynku.
Elementem edukacji jest cały etap gromadzenia dokumentów, rozmowy
ankietowe, opracowania w ramach prac semestralnych i dyplomowych.
Czytaj więcej: Multimedialny Szczeciński Słownik Biograficzny
- Szczegóły
Z cyklu: Co by tu jeszcze?
Muzyczny Loft
W Szczecinie, podobnie jak w innych miastach świata, aktywnie działa kilka tysięcy młodych muzyków. Ale praktycznie nie mają gdzie grać na stałe. Dotyczy to koncertów i prób. Muzyka grana „na żywo” nie cieszy się zainteresowaniem klienta klubowego, bo jej nie znają. Zanim rynek wytworzy konkretne „instytucje” niezbędna jest interwencja społeczna.
- Szczegóły
Z cyklu: Co by tu jeszcze?
Międzynarodowy Festiwal
Starych Kin.
Będzie dostępny dla szerokiej publiczności. Część pokazów popularnych zostanie zorganizowane w kinie „Helios”, które wzięło nazwę od najstarszego działającego kina świata. Impreza i pozostające w dyspozycji organizatorów materiały to element edukacji humanistycznej na wysokim poziomie. W naszym mieście międzynarodowego święta kiniarzy nie było, a na świecie to też rzadkość. I najstarsze kino świata jest tylko jedno.
Czytaj więcej: Międzynarodowy Festiwal Starych Kin czyli szczecińskie Kino Pionier.