Wojciech Hawryszuk - 1953-2020

Myśli przyłapane - cytaty, komentarze, zapiski...

Klasycznie rząd się sfochał

Beata Kempa, Do sfochania, droga Beciu, zawsze jeden krok. Jeden jedyny krok nic więcej. Kawa Na ławę, 19 maja 2013

 

Co by tu jeszcze?

Szczeciński Festiwal Teatralny „Szekspir w podwórku”

 

Podwórko szczecińskie kojarzy się z przestrzenią teatru szekspirowskiego. Mieszkańcy siedzący w oknach - z widzami tego - tamtego teatru. To zwykłe szczecińskie podwórko może stać się co jakiś czas teatrem. „Szekspir w podwórku” jest projektem edukacyjnym, integracyjnym i jak też kreującym nowe zdarzenia. Do współpracy zapraszamy liderów – ZWRÓCIMY SIĂŠ Z Tą PROPOZYCJą DO ZAWODOWYCH REżYSERÓW - którzy zbudują kompanię artystyczna działającą w jednym miejscu – w podwórku, a także w mieszkaniach, co by się wiązało z transmisją video na widownię. Liczymy na ścisła, artystyczną, pełną kreacji współpracę mieszkańców i artystów.

Skarby, perły i cruisery

Piotr Jania, kiedy dyrektorował  marketingowi w Porcie, w związku z pojawieniem się cruiserów w większej, niespotykanej dotąd liczbie, poprosił mnie abym sporządził propozycję atrakcji, które można zaproponować pasażerom z  tych wycieczkowych statków.  Tak narodziły się opisane poniżej propozycje, pomysły, idee możliwe do zrealizowania. Oczywiście nie z marszu, a raczej po detalicznym przygotowaniu.

Z cyklu: Co by tu jeszcze?

Multimedialny Szczeciński

Słownik Biograficzny

Projekt jest adresowany do mieszkańców aktualnych i tych, którzy już nie mieszkają w mieście oraz właścicieli marek aktualnych i ujmijmy to tak - "uśpionych", nieobecnych w przestrzeni publicznej  i na rynku.  

Elementem edukacji jest cały etap gromadzenia dokumentów, rozmowy ankietowe,  opracowania w ramach prac semestralnych i dyplomowych.

Z cyklu: Co by tu jeszcze?

 

Muzyczny Loft

 

W Szczecinie, podobnie jak w innych miastach świata, aktywnie działa kilka tysięcy młodych muzyków. Ale praktycznie nie mają gdzie grać na stałe. Dotyczy to koncertów i prób. Muzyka grana „na żywo” nie cieszy się zainteresowaniem klienta klubowego, bo jej nie znają. Zanim rynek wytworzy konkretne „instytucje” niezbędna jest interwencja społeczna.

Z cyklu: Co by tu jeszcze?

Międzynarodowy Festiwal

Starych Kin.

 

Będzie dostępny dla szerokiej publiczności. Część pokazów popularnych zostanie zorganizowane w kinie „Helios”, które wzięło nazwę od najstarszego działającego kina świata. Impreza i pozostające w  dyspozycji organizatorów materiały to element edukacji humanistycznej na wysokim poziomie. W naszym mieście międzynarodowego święta kiniarzy nie było, a na świecie to też rzadkość. I najstarsze kino świata jest tylko jedno.