Wojciech Hawryszuk - 1953-2020

Myśli przyłapane - cytaty, komentarze, zapiski...

Simeone – Cronaca przedstawia petycję, w której stwierdza, że otrzymywał dotychczas jak główny budowniczy Katedry (p.w. MB Kwietnej we Florencji) dwadzieścia pięć dużych florenów rocznie, która to suma wydaje mu się niezasłużenie wysoka i obciąża jego sumienie, głównie ponieważ prace budowlane przy katedrze nie są prowadzone obecnie jak dawniej. Wobec tego Zarząd budowy ponownie wyznacza Simeone głównym budowniczym, lecz tym razem z pensją dwunastu florenów rocznie, zezwalając mu jednocześnie na opuszczenie budowy na przeciąg trzech dni i w promieniu dziesięciu mil od miasta (Florencji) bez specjalnego pozwolenia, oraz za takim pozwoleniem poza obręb dziesieciu mil.

 

„Życie i dzieło Cronaki” – 14 kwietnia 1502 rok Gaetano Milanesi Komentarze do Georgio Vasariego „Żywotów najsławniejszych malarzy, rzeźbiarzy i Architektów” 1878/85 r tł. Ireneusz Kania 

Bal 55-lecia ARP- 12 XII 2008 r!

To tylko propozycja.

Temat plątał sie  po głowie i przewijał w rozmowach. Może czas się zabrać za przygotowania. Zwykle w październiku, kiedy kolektyw ARP zjeżdżał się po wakacjach, na Kolegium wybierano nieszczęśnika, który odpowiadał za uroczystość. Bo to była Wielka Uroczystość.