Jagiellońska, styczeń 2020
Jagiellońska, styczeń 2020
Jagiellońska, styczeń 2020
Jagiellońska, styczeń 2020
Jagiellońska, styczeń 2020
Jagiellońska, styczeń 2020
Jagiellońska, styczeń 2020
Jagiellońska, styczeń 2020
Jagiellońska, styczeń 2020
Jagiellońska, styczeń 2020
Jagiellońska, styczeń 2020

Myśli przyłapane - cytaty, komentarze, zapiski...

* Komuchy i Ruchy * Koty i ptaki * wszyscy kradną * plecomówca * Złota Piłka * Shelley * przerabianie śmieci * pryzmat własnego nosa * nadużył * zakopać czy wykopać * Sędzia Krystian Markiewicz * Lewacko-lewicowy * Ośmiorniczki * sprawność retoryczna *

7 grudnia

Wczoraj przyjechała Ludwika i udało się porozmawiać ze Stasiem, pojawiła się Tereska. Prawie komplet.

Komuchy i Ruchy. W obronie i przeciwko.

Koty i ptaki. Powracający temat ekologiczny. A właściwie polityczny. Holendrzy nie chcą żeby koty mogły chodzić po podwórku. Polują na ptaki. To są ci sami Holendrzy, którzy zniszczyli florę czyli zwykłe zielsko a  teraz podobno szukają nasion, że wrócić do natury. Jeżeli ptaki będą miały co jeść na polu, to nie będzie ich w mieście. Koty wolnożyjące odstraszają gryzonie. Przeszkadzają Nowozelandczykom i Australijczykom.

Kiedy wszyscy kradną... Odpowiedzi słyszane coraz częściej w przestrzeni publicznej. Najczęstsza odpowiedź w dyskusji o złym końcu dobrej zmiany.

Dowcipy z telewizji.

Messi musi zwrócić Złotą Piłkę. Złota Piłka zostanie wręczona Marianowi Banasiowi za to, że wykiwał rząd. To się dzieje naprawdę. Przypominają się żarty w PRL i jak to się skończyło. 

Pan marszałek Terlecki to jest plecomówca.

W kryształowość Banasia mało kto wierzy ale pancerny rzeczywiście jest.

Shelley. W 1811 r. Shelley wydał broszurę The Necessity of Atheism (O konieczności ateizmu), z powodu której został wydalony z uczelni. Kolejnym skandalem w życiu ledwie 18-letniego Shelleya stała się ucieczka do Szkocji i ślub – mezalians z Harriet Westbrook, córką oberżysty. Młodzi małżonkowie przenieśli się najpierw do Lake District, a następnie do Irlandii, gdzie Shelley zaangażował się w pisarstwo polityczne. Był to początek "ambitnego" XIX wieku.

Festiwal muzyczny "Do Przodu"

Prezydent powołuje sędziów politycznych a nie sędziów niezależnych. [...] Sędziowie KRS mają legitymacje partyjne a nie sędziowskie.

Jeżeli jako sędzia miałbym przestać bronić praworządności, to wolę przestać być sędzią

Nie można patrzeć przez pryzmat własnego nosa.

Sędzia Krystian Markiewicz

Plan Be nie istnieje i nie istniał.

FpF 5 grudnia 2019

Problem ochrony środowiska to problem przerabiania śmieci, najlepiej na bieżąco, a nie budowania ekologicznych składowisk, nawet bezpiecznych. Ci co nie mają pracy, mogą się zająć zbieractwem selektywnym i sprzedażą śmieci do przetwórni.

Komisja wywiadu stwierdziła w raporcie, że Donald Trump nadużył władzy, naraził państwo na niebezpieczeństwo dla prywatnych celów i korzyści.

Nie  chodziło o to żeby "wykopać" MB, a zakopać. Samo zamiecenie pod dywan nie było możliwe. 

Jeszcze chwila i okaże się, że pan Lekceważący jest człowiekiem opozycji.  Można sobie wyobrazić taki przekaz dnia: 28 lat temu na kominie rozmawiał z Donaldem i Donald pożyczył mu młotek. I wtedy to Mariana omotał. Co dalej z Wallenrodem Marianem? Co, jeżeli ruszy z posad bryłę PIS? Trafiła kosa na oposa.

Podstawowym mieczem jaki ma sąd jest jego autorytet. Struktury nie tworzą normy prawne a ludzie.

Lewacko-lewicowy.

Czy partie planując kampanię, oprócz kampanii politycznej planują kampanię czarnego PR? Czy w takiej kampanii uwzględnia się rzeczy, zjawiska, obyczaje, miejsca odbierane przez społeczeństwo negatywnie, takie łatki jakimi okazały się 5 lat temu ośmiorniczki? Jak zmieniają się oceny społeczne, co jest akceptowane a co nie?

Jan Zielonka kilka tygodni temu wyraził wątpliwość co do inteligencji profesorów. I oto, jak na zamówienie społeczne pojawił się przykład i dowód na przenikliwość profesora z Oksfordu. Oto pani od biologii, która skierowała oszczerstwa wobec Tomasza Grodzkiego; do tej pory, nie wie co mówiła, co pisała, co było prawdą a co nie. 

Byniek, Andrzej i Maniek, trzej przyjaciele z Krakowa. 

Szpagaty polityczne PIS. Ale jeszcze nie słychać trzasku pękającego materiału. czy oni są zebrani czy podzieleni na to samo wychodzi. Bartłomiej Sienkiewicz, o frakcjach w PIS. 28 listopada 2019 VOD.pl

Sprawność retoryczna pana Zandberga. Ale to tylko sprawność retoryczna.