Wojciech Hawryszuk - 1953-2020

Myśli przyłapane - cytaty, komentarze, zapiski...

Doświadczenie pandemii nie jest karą. To coś trudniejszego, to próba, to należy potraktować jako próbę.

Siostra Małgorzata Chmielewska Wspólnota Chleb Życia FpF 12 kwietnia 2020, Wielkanoc

Jaki gust, taki gest.

12 lutego o 10:42 ·
Z miną chytrą, poprą in vitro.
Doszło do ogromnego sporu politycznego, który powoduje, że nikt nie słucha argumentów, tylko się dwie strony okopały na swoich pozycjach - powiedział w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 poseł PiS Bartosz Kownacki. - Opozycja nie chce słuchać tych argumentów, które przedstawiamy - ocenił.
Argumenty mogą być pokrętne i takie są. Mówmy o propozycjach. Spór nie jest polityczny, tylko ambicjonalny.

14 lutego
Rozwydrzona paździerz pokazała co mogła, na razie. Zalecana taktyka aikido. Rozwydrzenie będzie rosło. I już nic go nie powstrzyma. Nawet perspektywa upadku. Zadowolenie rośnie wykładniczo. Lemingi ruszyły w stronę morza.

16 lutego o 22:44 ·
Politycy PiS odebrali nagrody. Kaczyński "Człowiekiem roku". Posłanka Lichocka Kobietą Miesiąca. Jaki gust, taki gest.

17 lutego o 17:28
Spalił kukłę Ryszarda Petru, wsparł Andrzeja Dudę. "Z jednej strony PiS ma usta pełne frazesów, że walczą z hejtem, a z drugiej strony takich hejterów dopuszczają w najbliższe otoczenie głowy państwa".
A co w tym dziwnego? Hejter hejtera popiera. Głowie państwa nic się nie stanie. Nigdy nie walczyli i walczyć nie będą. To czym karmią Suwerena. nikt normalny nikomu w twarz nie powie. ORMO nadal czuwa, działalności nie zawiesiło. Milicji nie ma, ale Rezerwa pozostała.

18 lutego o 23:30
Jest taka reklama Otodom, w której występuje pasiasta pani w zaawansowanej ciąży, i niezwykle zgrabnie tańczy. Czy ta pani urodziła i kto to jest? Jak się czuje mama i dziecko, przy okazji pozdrawiam oboje.

19.02.2020
Rozumiem że to walka, ale żeby się rodziny czepiać? Co za podłość... Nie będę głosować nigdy na takie dna moralne.
To jest jakiś problem. Ale przypomnijmy sobie jak to było z zatrudnieniem Jakuba B. z dnia na dzień. dzieci niewinne, ale z kasy tatusia korzystają. Pecunia non olet. Inną sprawą jest - wg prawników NIK - wtargnięcie do mieszkania pana MB, którego chroni immunitet. Klany i rody nie mają litości. Z czego tu się cieszyć a czym smucić? >>Należy pamiętać spiżowe słowa Machiavellego, że "okrucieństwo i terror należy stosować ale rozsądnie i tylko w miarę potrzeby". <<
Zatrzymano agenta Tomka. Skoro tak się rozpędził, to trzeba było go zatrzymać. Może przy okazji dowiemy się skąd to "lenno" pana K. w wysokości 10 mln na drobne wydatki? Kto go, ich tak uposażył, kto tak nagrodził? Ile z tego odzyskamy?
Galopująca laicyzacja wśród młodych Polaków. "Zbieramy owoce z takiego nasienia, jakie żeśmy zasiali"
Nasienie to nasienie. Ale ważna jest gleba, woda i minerały. I słowo. Nowe pokolenie nie otrzymało od Kościoła tego, co jest im nadal potrzebne. Kościół nie głosił i nie zapisał Jeszcze Nowszego Testamentu.

20.02.2020
W "Wiadomościach" zestawiono box office "Zenka" z filmową biografią Freddiego Mercury'ego "Bohemian Rhapsody" (160 tys. widzów w weekend otwarcia) oraz historią Eltona Johna "Rocketman" (25 tys. widzów).
Ja się z pana Zenona nie wyśmiewam. Śmieszna jest ta wazelina telewizyjna. O ile to jest prawda, zastrzegam... Jednakowoż dlaczego mieli tego nie zrobić, skoro regularne szpagaty erystyczne pana Bielana zadziwiają trenerów Olgi Korbut i samego van Damma. Lubię pana Zenona ale go nie słucham. Rzadko piję.