Wojciech Hawryszuk - 1953-2020

Myśli przyłapane - cytaty, komentarze, zapiski...

Dialogi              
- Panie Prezydencie, to Pan Prezydent Czesny pokazuje coś innego?     Radna    Grażyna Kochańska           

- Nie, pokazuje to samo.    Radny     (z sali)      Materiały na ekranie  Ciekawość?   24-02-05    Sesja RM

demokrach i demokracja * Osoba wykonująca niektóre czynności * Ochrona przed potem, ale i przed przedtem.

Co zabija demokrację? Przekonanie, że wszystko dzieje się samo i uchwalenie prawa wystarczy. Skoro nie rządzimy to znaczy że jesteśmy sami sobie winni, a nie pan Kaczyński. Demokracja jest ponad prawem, to mentalność, lepiszcze prawa, praw i obowiązków; codzienne przekonanie o niezbywalnym prawie do lepszego i przyzwoitego życia, i codzienne zachowanie.
Demokracja w tym znaczeniu została wypłukana ze społeczeństwa. Na jej miejsce, bo natura nie znosi próżni wprowadzono coś znacznie prostszego, nie wymagającego poświęceń.

10 maja
Może to i hipokryzja Włodka Czarzastego, co do zwoływania okrągłego stołu, ale ma rację, że nie układa się z oszustami. On to powiedział ze strachu przed oszustwem gigantycznym, pętlą, podmianą dobrego na złe.
Okrągły stół niczego nie przesądza, to nie Sejm.
Czy wobec tylu przykładów samowoli politycznej, arogancji i nieuczciwości są jakieś punkty wspólne; co nas łączy a nie dzieli?
Wincent Corpet, Martinwohlwend

A gdyby samorządy nie dały list mieszkańców do gminnych komisji wyborczych? I co im zrobicie?

Prawa nabyte w dziedzinie politycznej mają niby zagwarantować kandydatom aktualność list poparcia. Gdyby kombinować dalej z tymi prawami nabytymi w dziedzinie polityki, to jakiś żongler, choćby pan Girzyński mógłby wywieść prawo do wiecznego, nieustającego, wciąż aktualnego wyboru osób już wybranych.

Ilu polityków w obozie władzy widzi dla siebie miejsce w demokratycznej Polsce. Jeżeli bedzie ich wystarczająco wielu to jest szansa na przełom. Jeżeli nie, to to wszystko razem nie ma większego znaczenia. Jacek Żakowski LP TVN24 10 maja 2020

Konstytucja nie jest paktem samobójców. Jest obliczona dla ludzi dobrej woli, dobrych chęci i nawzajem do siebie zaufania. I to pozwala Konstytucja nie jest dla ludzi, którzy są zainteresowani tym żeby się nawzajem paralizować. Nawzajem się wykluczać.Ryszard Piotrowski maj 2020 Wystąpienie w Senacie RP

Itsy bitsy petit bikini

Sylvie Vartan

Minister chwali się dużą liczbą wolnych łóżek w szpitalach zakaźnych. Ale niestety ta liczba wolnych łożek ma związek z liczba wykonywanych testów.

Moje zdumienie wzbudził Jacek Żakowski w Loży Prasowej opujący za układaniem się z PIS-em. Jeżeli nie znajdziemy rozwiązania to wyrzucą nas z Europy, z Zachodu i trafimy w łapy Rosjan. I do tego wszystkiego musi być amnestia dla winnych. Straszenie kryminałem może zradykalizować rząd, kolejny argument. Trzeba się dogadywać. Ale PIS ma przecież większość i nie wolno w opisywaniu różnych scenariuszy pomijać ten fakt polityczny. PIS istnieje i ma się dobrze. Mamy zgodzić się na przedłużenie kadencji i amnestię.

Dobrze. Po tej amnestii i udanych wyborach, rząd skieruje do kontaktu z Europą nie kogo innego tylko amnestionowanych. Oszukańcy, kłamcy, rzecznicy bezprawia państwowego, złodzieje będą nas reprezentowali w kontaktach ze światem. Innych nie mają. Mogą wynająć innych, ludzi spoza układu, to fakt. Inni chyba wiedzą w jaką uliczkę zostaną skierowani.
Oprócz przyszłej amnestii prezydent powinien ustanowić amnezję narodową. Może to zriobić już teraz.
Sztuką zaiste ekwilibrystyczną, godną jest przykryć ośmiorniczkami miliony.
Ośmiorniczki i rosołek
Prezes zrezygnował z robienia wyborów chwilowo; i jak będzie miał ochotę to je zrobi. Jacek Żakowski LP

Luisella

Nie mamy jasności w temacie Marioli.

Módlmy się za Polskę, apeluje pani Krysia. Duża desperacja, ale może coś wie i tylko to nam zostało.

Lonża prasowa

Światełko w tunelu jest wypatrywane. Wypatrywany był biały koń. Orzeł biały żeby krążył i wił gniazdo na wyznaczonym dębie. Dziatki czekały na tatę. Te światełka to takie nie wiadomo co; ognie św. Elma, robaczki świętojańskie, parowóz, dróżnik w czapce z latarką.

Rozmowy za żelazną trapezową bramą

Lojalność i niesubordynacja
3 grudnia 2015 - powołanie sędziów dublerów
PIS wywija różnie i bogato. Dlaczego się tłumaczy i to antypaństwową opozycją? Przecież ma większość.
Bartosz Scheuer
@BartoszScheuer
Ontologia wyborów: karty, które wydrukowały się same, wybory, które się nie odbyły, a mimo to okazały się nieważne, orzeczenie SN w sprawie nieważności, które nie zostało wydane, a jest podstawą decyzji o zmianie terminu. Ja tu widzę kilka doktoratów i habilitacji z filozofii.
6:18 PM · 8 maj 2020·Twitter Web App
Animozje polityczne
Wybory o zerowej frekwencji
Ludzi nie można omamić, można ich kupić
W oswiadczeniu PKW popelniła celowo dwa błedy. To może byc podstawa do nieokreślonej drogi prawnej. Popełniła też błęd trzeci, podjęła uchwałę przed zakończeniem wyborów.
Najgorsze jest poprawianie tego co jest złe Wojciech Hermoliński FpF 10 maja 2020
Polexit dokonuje się na naszych oczach. Rzeczywistość dotknie każdego. Adam Bodnar FpF 10 maja 2020
Skąd to przyzwolenie i poczucie bezkarności.
Zadymę zrobił Gowin na prośbę Kaczyńskiego. Ale po co? Żeby uruchomić procedurę zmiany Konstytucji? E.
Błyskotliwy, uczuciowy. Był liberałem i nie rozumiał tego czym jest demokracja O Józefie Piłsudskim
Trzeba się będzie tłumaczyć przed następnym pokoleniem Aleksander Kwaśniewski FpF 10 maja 2020
Nieważne z powodu nieodbycia FpF 10 maja 2020
Chciałbym żeby Jarosław Kaczyński szedł w stronę klęski żywiołowej Antoni Dudek FpF 10 maja 2020
Pobudzenie nadziei Aleksander Smolar o nowych wyborach i potrzebie aktywności kandydatów FpF TVN24 10 maja 2020
Canzoni antiche Napoletane cantate nel mondo
Jeżeli nie będzie kary to jesteśmy bezbronni na przyszłość Aleksander Kwaśniewski FpF 10 maja 2020

Rozmawiamy o pieniądzach - nie ma ministra finansów, rozmawiamy o prawie - nie ma ministra sprawiedliwości. E. Rozmawiamy o Jarosławie Kaczyńskim - pod jego nieobecność. Nie ładnie.

11 maja
Oswajanie bezprawia
Od autorytaryzmu wolę anarchię. Ludwik Dorn
Spójność normatywna?
Tupolewizm i chałtura polityczna
Kidawa-Błońska sama się zjadła Monika Olejnik KNI 11 maja
Zatroskana ciocia, taki obraz stworzyła Małgorzata Kidawa-Błońska Monika Olejnik Wolę zatroskaną ciocię, od takiego ... wuja. KNI 11 maja
Udało się odsłuchać, ale nie udało się odzobaczyć. SK 11 maja 2020
Pan jest pewien, że bycie inteligentem to nie zarzut Katarzyna Kasia do Tomasza Sianeckiego SK 11 maja 2020
Sam ostrzygłem żonę i załatwiłem jej kwarantannę. Już 12 dni chodzi w berecie. SK 11 maja 2020
Niewykłócone
Nakładki łokciowe na klamkę
Ostry cień mgły Budyń ale nie ten.
Jarosław Gowin okiełznał i osiodłał Jarosława Kaczyńskiego. Czy Jarosław Gowin będzie siedział na tym rozbrykanym koniu? Katarzyna Zdanowicz Dokąd pędzisz, Kozacze? Już to widzę... oczyma duszy swojej. FpF 11 maja 2020
Arystokles - Platon
Hurra polka
Kreton, krykiet, krokiet, perkal
Wygląda to wszystko bardzo inaczej.
Zarządzanie ambicjami i konfliktami.

12 maja
Napisała do mnie Ola.

14 maja

Pani Małgorzato, niech pani nie odpuszcza.
Musi pani powalczyć ze swoimi i z obcymi. Obcymi pani sposobowi myślenia i działania. Przyzwoitość jest nieprzyzwoita. Ale nie dla wszystkich. Pani zachowanie było potrzebne wielu ludziom, być może tej milczącej zwykle większości. To co pani do tej pory zrobiła to za mało. Dała się pani zwieść specjalistom od przegrywania wyborów. Oni świetnie wszystko wiedzą, a szczgólnie jak przegrywać. Jednakowoż, wygląda to tak, jakby uprzejmie pani się zgodziła kandydować ale już walczyć o zwycięstwo - niekoniecznie. Załatwili Bronka i robią wszystko żeby panią też ugotować na miękko. Nieświadomie, z dobrego serca, po uważaniu. Albo sięgnie pani do genów, albo odejdzie w niesławie. Nie trzeba dużo, 4 - 5 haseł, a może trzy. Tylko muszą być porządnie opakowane i udokumentowane. Jeżeli pani koledzy myślą, że inna osoba osiągnie więcej niż pani. Może i tak ale nie 51 % w pierwszej rundzie. Nic bardziej nie zaskoczy publiczności jak pani powrót do walki. Proszę sobie przypomnieć jak wielki aplauz towarzyszy bokserowi, który, wyliczony, podnosi się do walki i walczy. Pani kandydowaniu towarzyszyły żarty rządowe i opozycyjne. I będzie tak dalej. Nie inaczej. Jeżeli zaś nie zechce pani walczyć, to proszę odejść, dla swojego dobra. Inaczej będzie się pani karmić poczuciem dobrze spełnionego obowiązku wśród życzliwych kolegów partyjnych i opozycyjnych.
Pani powrót będzie największym zaskoczeniem dla przeciwników. Ale inne stroje, mniej fantazji, to nie raut; potrzebny jest pani jakiś gustowny mundurek wyborczy w kilku wersjach. Te stroje jakkolwiek gustowne, przykrywały panią zamiast wzmacniać przekaz i zapewne lekko drażniły.
Mleko zapewne się rozlało i w imię przyjaźni zrezygnuje pani na własną prośbę. Wtedy jednak pozostaje pisanie memuarów.
Monisia zawiedziona, że pan sędzia Rączka nie powiedział, że Prezydent to dupa wołowa.
Osoba wykonująca niektóre czynności. Kamil Zaradkiewicz.

Nowy kandydat może być kandydatem prawdziwie obywatelskim, bez ogona wyborczych praw nabytych. Stanąć w obronie państwa prawa. Politycy nie walczą o Sąd Najwyższy. I o sędziów też nie walczyli. Szacunek dla prawa. Trzeba być uczciwym wobec Kidawy-Błońskiej Trzeba się upomnieć o demokrację Władysław Frasyniuk FpF 14 maja 2020
Jako naukowiec patrzę na to wszystko z ciekawością, a jako obywatel z niepokojem. Wawrzyniec Konarski FpF 14 maja 2020

Słaby wynik Kidawy-Błońskiej to wyrażenie niechęci pod adresem PO.
Stan klęski sondażowej
Samuel Maoz Foxtrot
Kopania wyborcza
Urodził się w 1920 roku
Tango mielonka
Filister
Gdzie były ZZ gdy górnicy zarażali siebie nawzajem, jak walczyli o bezpieczeństwo pracowników? To dotyczy również branży medycznej.
Wybory nie będą mieszanie a raczej wstrząśnięte.
TVN wyraźnie skrócił wypowiedzi polityków.
Wieczór to najlepsza pora na śniadanie.
Błąd celowy PKW

15 maja 2020

Zmian w świecie nie będzie, bo pandemia nie atakuje naszej mentalności, i w tym sensie nam nie szkodzi. Pozostajemy nadal drapieżnikami w każdej dziedzinie. Pandemia, to jeszcze jeden drapieżnik w obozie wrogów. Gatunek się obroni bez specjalnego wysiłku i wyrzeczeń. Chciwość i pazerne ambicje nas nie opuszczą. Nie po to virus zabija żeby nas zmienić czy ulepszyć. Miliardy dają władzę nad światem, a raczej nad ludźmi. Piekło jest abstrakcją, podobnie niebo. W niebo jednak znacznie łatwiej uwierzyć.
Chciwość to nadmierna drapieżność. To swoiste pasożytnictwo i miliardy będą nadal żyły z miliardów; chodzi tu o ludzi i o czyste pieniądze. Może my zwykli kiedyś nie będziemy już im potrzebni. Nawet nie będą chcieli się tym przed nami chwalić mimowolnie zapraszając do walki o miliardy, żeby nieco odświeżyć krew.
Pandemia pozwala lepiej zrozumieć ludzi starszych. Ludzie starsi mają niewielki wpływ na swoje życie. I zdają sobie z tego sprawę. Do tego od życia się odsuwają, uciekają, unikają, nie znajdując dla siebie miejsca eliminowani planowo i/lub przypadkowo. W takiej sytuacji jesteśmy wszyscy
Przewidywanie zmian w świecie, że po pandemii nie będzie już to samo, to tylko wierszówka dla mediów, tantiemy dla autorów. Lekka porcja adrenaliny, wścibstwa, nadziei dla zgnuśniałych i ślepawych obserwatorów życia. Okulary, najbardziej wymyślne, nie pomogą, bo zniekształcenia wzroku są zbyt poważne.
Świata wszakże obserwacje nie zmienią. I całe szczęście, to byłoby zbyt wygodne.
To oczywiście margines świata, ale jaki twór polityczny pojawi się na miejsce Platformy, kto przechwyci centrum. Numer z MKB przesądził. Do wyborów samorządowych jeszcze kawałek czasu, ale wystarczy. Kto to będzie? Czy WKK zbuduje silna partię dla wszystkich nie tylko dla wsi?
MKB powinna zbudować partię. Skrzywdzona przez mężczyzn, opuszczona politycznie, niech zbierze poważne kobitki, parasolki i do boju. Dobra legenda. Do kompanii - Grzegorz Schetyna, tak mi sie towidzi.

Obym dziś nie oglądał żadnych politycznych wiadomości

PO postanowiła stracić kolejny przyczółek gdyby co.

Ochrona przed potem ale i przed przedtem.