Wojciech Hawryszuk - 1953-2020

Myśli przyłapane - cytaty, komentarze, zapiski...

Wbrew rozpowszechnionemu przesądowi, jeśli już ktoś nie ma prawa do samotności, to właśnie artysta.

 W "Esejach" Alberta Camus'a "Artysta i jego epoka", w Uppsali, 14 grudnia 1957

Osoby protestujące w sprawie LGBT były kopane (przez policję) w miejsca nie newralgiczne i dlatego śledztwa nie wszczęto.

30 sierpnia

Pierwsze poważne przeglądanie tego, co zostało z Biblioteki Technicznej Stoczni Szczecińskiej. Dokumenty administracyjne, dokumentacja techniczna, leksykony, fachowa literatura, zdarza się beletrystyka. Normy techniczne, wycofane normy techniczne. Trochę zdjęć, ale one będą wymagały opisania, segregacji i wyczyszczenia. Chwała właścicielom kompleksu budynków Stocznia Południe, że nie oddali na przemiał tego co po bibliotece zostało.

Poczytalność ograniczona. Czy morderca jest normalny albo inaczej - czy morderstwo to jest przejaw normalności? Chyba morderstwo nie jest przejawem normalności? Czy zatem każdy morderca jest nienormalny i w związku z tym nie podlega osądowi karnemu tylko lekarskiemu? czy domaganie się kary to tylko i wyłącznie mściwość czy obawa przed kolejnym czynem?

Kto oprócz stryja był rozpatrywany na to stanowisko? Z kim wygrał stryj?
Książki, biblioteki, wspólnoty
Poszukiwanie różnic

Wyborca przymyka oko na stryja.

Niektórzy się nawet tego nie wstydzą. Nepotyzm był, jest i będzie. 

Prezydent nie jeździ koleją, a pewien pies umiał. Koń by się uśmiał. 

W pewnym ośrodku gastronomicznym w sobotę poprosiłem o kawę. Chciałem nawet zapłacić. Pani się ucieszyła, i kawy nie zrobiła. Ucieszyła się, ponieważ w tym dniu miała robić tylko catering i zatem kawy nie musiała. Wyraźnie się cieszyła, że jest zamknięte. Ale było otwarte. No, przecież. To zaczyna sie coraz częściej pojawiać w naszym życiu społecznym: radość że czegoś nie można, mimo że można. Że jest jakiś nie znaczący, ale "urzędowy" powód, że  jednak nie można. 

Kryzys gospodarczy, "Czajka", Covid19, sprawa stryja co jeździ koleją, a tu problem, bo w Szczecinie zamykają filie biblioteczne. Z moich doświadczeń wynika, że trudno o rzetelna dyskusję, z argumentami. Las płonie, nikt nie zwraca uwagi na róże. 

Niedawno Rafał Trzaskowski chciał zlikwidować 'Wiadomości' TVP i TVP Info. Nie udało mu się. To może zlikwiduje problem fekaliów? Dyrektor TAI na Twitterze. >>> Wszystko jedno.

1 września

 Prezydent zwołał na piątek Radę Gabinetową w związku z pandemią. Poprzednia odbyła się w połowie marca. >>> Na który piątek nie wiemy.

Do tej pory chroniono czystą wodę, ale to niezwykłe rozszczelnienie wskazuje że trzeba chronic również ścieki i zapobiegać jakimś dziwnym sabotażom chemicznym. 

2 września
Drugi dzień w Bibliotece Technicznej Stoczni. Nie da się inaczej, trzeba książka po książce.
Żeby się wyplątać z tej raczej nieuzasadnionej niechęci wobec ludzi LGBT musimy sobie uświadomić, że rzeczywiście możemy ich nie akceptować. I ich nie kochamy, dziwimy się, kiedy okazuje się, że są "inni". Nieuzasadniona niechęć to kultura, środowisko, rodzina. I ta NN ma miejsce, choć tak naprawdę to w domu o takich rzeczach się nie rozmawiało. Ale wiele osób, nawet niezwykle kulturalnych, chętnie sobie żartowało z obyczajów seksualnych naszych blizn i bliźnich.
Odwet i zemsta
Rudy pozdrawia babcię
Europa nie udziela odpowiedzi.
Władysław Frasyniuk KNI :
Ja tu wrócę Wola walki Margaret
Cierpienie nie zwalnia z działalności
Fałszywa poprawność polityczna
Kościelne poradnie dla osób LGBT+
Nowa umowa społeczna
Solidarność nowej generacji
Bunt preletariatu PIS przeciwko arystokratom perwszemu sortowi PIS
Prezydent Trzaskowski powinien zostać w Warszawie. To jest miejsce dla niego. Partia to złodziej czasu, jak telewizor.
Roczny budżet SANEPID - 50 mln, a IPN - 250
Warzymy piwo w otwartych gaciach
Zgorzknienie, wątpliwości, obawa przed naiwnością, niechęć, zazdrość, niespełnieni; jakieś spóźnienie, niezdążenie, zagapienie, lenistwo. Niechęć, niechęć, niechęć.