Wojciech Hawryszuk - 1953-2020

Myśli przyłapane - cytaty, komentarze, zapiski...

Proponuję dopuścić do głosu mądrych ludzi. Ja się zgłaszam.
Krzysztof Ostrowski, I się dopuścił. 14 września 2013, Międzywodzie

Szansa zbawienia minęła. Uważaj.

7 marca
Zwycięstwo moralne Jacka Kurskiego. Pan Terlecki w międzyczasie, nie wiem czy tyłem mówił czy przodem. Przecież Jacek Kurski nie walczył o moralność, nie była to batalia o zasady etyczne tylko o pieniądze. Skąd się biorą te miliardy. Prezes Kurski podał się moralnie do dyspozycji Prezydenta
Norah Jones, córka Ravi Shankara
Duch ukradziony. 
Szpitalność, poradniość i nieporadność.
Buty, twarze, kurtki. Nie gapię się na ludzi ale zapamiętuję. Wieszaki, tłok, punktualność. Koń i bat. Spóźnienie - 2 godziny. Zadziwiająca liczba pacjentów z rozrusznikami; jednak pomagamy starszym ludziom. Zapewne tak codziennie, zarejestrowało się kilkadziesiąt osób i ciągle przybywają nowi. Mamuniu, babciu. Pani około 80 lat ma baleriny ze złotymi kokardkami. Co można robić w poczekalni, jeżeli kiedyś tam rzuciło się palenie? Ten bat, na który już nie starczyło to normalna poczekalnia. Ilu ludzi tam się zaraża? Wentylacja - zapomnijmy, smugi kurzu obok wlotu, kratki, świadczą, że nikt tego nie czyści. A przecież ten wirus już, właśnie, się pojawił.
8 marca
Szansa zbawienia minęła. Uważaj.
Nowoczesność i zagłada. Zarząd ludzi nad światem nosi w sobie zarodek wielkich nieszczęść.
Dobrze wiedzieć, z kim się sprzymierzasz.
Liczba bohaterów walczących z komizmem, rośnie.
Zdziwienie jest potęgą.
Agenda ciekawości świata wodnego; Rejs dookoła świata - Armiński, Kuba Jaworski. Spaniel.
Koronawirus polityczny
Podnieś. Jak powinno brzmieć pytanie, pytania skierowane do polityków.
Polityk niedokonany
Inteligencja propaństwowa.
Czy istniej prawo neutralne. Prawo przyznaje rację jednej ze stron lub uznaje za właściwe racje częściowe.
Co tydzień gromadzimy plastiki w wielkim worku. Jest nas czworo. Zgniatarka, rozdrabniarka. Temat dla maturzysty z technikum lub absolwenta uczelni.
Oksymoron: moralność Jacka Kurskiego  .rishyn8 marca 2020, 07:34 1412
Zdziwiona cywilizacja, to szansa.
Delta rzeki Okowango
Po 68 młodzież odcięła się od komunizmu.
Starletki Felliniego
10 marca
Film Wtorek
Amerykanie w latach 30-tych nie patrzyli na gangsterów z pogardą.
Im większa bzdura, tym mocniej działa.
Zło jest czymś mniej groźnym niż bezduszność.
13 marca
Zimno i podobno będzie zimniej
W sklepie gdzie kupuje się za złotówkę np. literatki, z cyklu "lorneta" , usłyszałem, że Szczecin ma być odcięty od całego świata. Wczoraj wysoko latały samoloty, co potwierdziły dwie panie w jasnych kurtkach. Podobno z Drawska ściągnięto całe wojsko i będą Szczecin odcinać. A 150 kg kurzych udek sprzedano w ciągu godziny. W warzywniaku (gdzie kiedyś był mięsny) za Medicusem był tylko jeden pęczek szczypiorku.

Powinniśmy argumentować, przekonywać, pocieszać jak się da. Nie należy obok dziwacznych wypowiedzi przechodzić obojętnie jeżeli wiemy lepiej lub posługujemy się argumentami logicznymi. Ludzie są naprawdę zagubieni i to nie od dzisiaj. Trzeba im dać argumenty żeby się nie denerwowali. Na koniec naszej rozmowy, zgodziliśmy się co do tego żeby zachować higieniczny styl życia, jeść czosnek i witaminy c, i nie wpędzać nawzajem w stres, bo też wpływa na nasz organizm. Same leki nie pomogą i szczepionki też nie. Skończyliśmy naszą rozmowę z apelem o czosnek i życzyliśmy sobie, życzliwie zdrowia. Udało się odpędzić samoloty latające nad Szczecinem.